Su Kanalı ve Havuzlarda

Prekast elemanları su ve dış etkenlere karşı yüksek dirence sahip bir malzemedir. İçindeki kimyasal katkı ve geçirimsiz olması nedeni ile su ve nemi arka yüzeye geçirmez.

Prekast elemanları su ve dış etkenlere karşı yüksek dirence sahip bir malzemedir. İçindeki kimyasal katkı ve geçirimsiz olması nedeni ile su ve nemi arka yüzeye geçirmez.

– Maksimum sızdırmazlık elde edebilmek için duvar birleşimlerinde dışarıdan veya içeriden yalıtım tabakası kullanılmaktadır.

– Su yalıtımında / doygun yapı ve geçirgenliğinin olmayışı, kullanıcılara bir çok avantaj sunmaktadır. Aşınma değerleri açısından geleneksel yapı malzemelerinden daha üstün performans gösterir.

– Akustik değerler geleneksel yapı malzemelerine göre yüksek performansa sahiptir.

Prekast Masif Duvar

Prekast Masif duvar taşıyıcı olmayan ,bölme ve kapatma amaçlı hızlı , ekonomik ve uzun ömürlü bir yapıdır.Betonun spesifik yoğunluğunu ve buna uygun olarak sağlamlık,diğer yapı maddelerinin yoğunluğundan ve sağlamlığından çok daha yüksektir.Böylece bir masif duvarın diğer tüm gözenekli duvar yapı maddelerinden çok daha yüksek bir duvar mukavametlerine (sağlamlığına) sahiptir.

- Masif duvar panelleri sürekli kontrol altında olan kür odasında bekletilerek kürlenmektedir.
- Çok yüksek ses yalıtımı ve yangın dayanımı.
- Hava koşullarından etkilenmeyen üretim.

Prekast Filigran Döşeme

- Prekast Filigran döşeme tüm yapılarda yük taşıyıcı olarak kullanılabilir.Döşeme yükleri ve açıklığa bağlı olarak istenilen ebatta taşıma yüküne göre tasarlanıp üretilmektedir.
- İnşaat sahasında prekast döşemeler yerine sabitlendikten sonra gerekli birleşim, montaj ve süreklilik donatıları yerleştirilerek hesaplanan döşeme kalınlığına kadar beton dökülüp monolitik bir döşeme elde edilir.
- Çift duvarla benzer teknoloji ile 7 cm kalınlığında üretilir.
- Kalıp maliyetini sıfıra indirir.
- Beton piriz alma süresini hızlandırdığı için inşaat hızını arttırır.
- Tavan sıvasına gerek kalmadan pürüzsüz yüzeyler elde edilir.
- Klasik sistem ile yapılan binalarda Prekast döşeme ürünleri kullanılabilmekte olup, yapı hızını arttırmasının yanı sıra cazip fiyatları ile de tercih sebebi olmakladır.

- Prekast Döşeme yapısal olarak gerekli tüm donatılar ve yenilikçi kafes donatı kullanarak bilgisayar kontrollü tam otomatik fabrikamızda üretilmektedir.
- Prekast Döşemeler her şekilde ve boyutta üretilebileceğinden dolayı inşaat çok kısa sürede ve çok az ekipmanla tamamlanabilmektedir.
- Prekast Döşeme’yi kullanarak hayal gücünüze paralel tasarımlarla hem zamandan hem de inşaat maliyetinden tasarruf edersiniz.
- Prekast Döşemelerin pürüzsüz yüzeylerine direkt boya uygulanabilir. Sıva gerektirmediğinden daha az maliyetlidir.
- Prekast Döşeme ile monolitik döşeme elde edilmektedir. Özel donatı sistemi ile döşeme yükleri kusursuz bir şekilde dağıtılmakta ve döşeme çatlakları engellenmektedir.
- Prekast Döşeme çok iyi ses yalıtımı ve yangın dayanımına sahiptir.
- Beton dökümü öncesi geçici olarak dikmeler kullanılarak yerleştirilir. Üzerine dökülen beton yeterli miktarda dayanım kazandıktan sonra dikmeler kaldırılır.
- Kafes donatılar hem prekast ve sahada dökülen beton arasındaki kesme gerilmelerini önlemekte hem de daha fazla yük taşımasına olanak vermektedir.

Prekast Çift Duvar

Prekast çift duvar iki döşemenin kafes donatılarla birbirine bağlanmasıyla elde edilmektedir.Prekast çift duvar yapı elemanları inşaat sahasında planına uygun olarak monte edildikten sonra ilave düz ve birleşim donatı montajı yapılıparası beton ile doldurulup, monolitik sağlam ve güçlü bir taşıyıcı betonarme perde duvar elde edilmektedir.

Prekast çift duvar yapı elemanları Türkiye,Avrupa ve Amerikan standartları dikkate alınarak kaliteden ödün verilmeden ETE BETON fabrikasında üretilmektedir.

- Kalıp ihtiyacını ortadan kaldırarak fabrika ortamında son teknoloji ürünü makineler ile yüksek dayanımlı yapı elemanları üretimi üzerine kurulmuş bir sistemdir.
- Mimari ve statik detaylara bağlı kalınarak üretilen duvar elemanları 14cm lik kısım fabrika ortamında bilgisayar kontrollü ünitelerde üretilir.
- Tüm duvarların taşıyıcı özelliği vardır.
- Duvar üretiminde kullanılan beton minimum C30 dayanım standardındadır.
- Duvar üretim sırasında bilgisayar kontrollü ünitelerde vibrasyona tabi tutulur ve homojen bir yerleşim sağlanır.
- Duvarlar beton döküm işleminden sonra kür odalarında kontrollü olarak pirizlendirilir.
- Tüm tesisat boşlukları ve boruları üretim sırasında duvarlara yerleştirilir ve sahada ekstra kırım işine gerek kalmaz.
- Elde edilen yüzey düzgündür, sahada düzeltme ve sıva gerektirmez.

- Hava şartlarından etkilenmeyen tam otomatik kapalı alanda fabrikada üretim.
- Prekast Çift Duvar çok iyi ses yalıtımı ve yangın dayanımına sahiptir.
- Kalıp gerektirmediğinden inşaat süresi çok kısa ve inşaat maliyeti daha azdır.
- Daha az işgücü gerektirir böylelikle iş sağlığı ve güvenliği önlemleri daha iyi kontrol altında tutulabilir.
- Yapısal kısıtlaması yoktur. Her projeye özel üretim yapıldığından her projeye uygulanabilir.
- Sıva gerektirmeyen, boyaya ve duvar kağıdı uygulamasına hazır pürüzsüz yüzey elde edilir.
- Pencere/kapı boşlukları, kapı/pencere çerçeveleri, elektrik aksamı (kablo kanalı, elektrik anahtarları ve prizleri) üretim esnasında duvara yerleştirilmektedir.
-Duvar arasındaki boşluk panel şantiyede yerine yerleştirildikten sonra betonla doldurularak kompozit duvar oluşur.
-İçi boş olduğu için daha hafiftir. Dolayısıyla daha az nakliye ve vinç masrafı gerektirir.
-Duvar içine yerleştirilen bağlantı donatılarıyla depreme dayanıklı yapılar yapılmaktadır.
-CAD ve otomasyon teknolojileri kullanımı ile en özgün tasarıma sahip Prekast Çift Duvarlar bile makul fiyatlarla üretilebilmektedir.

Her tasarımın kendine özgü özellikleri bulunduğundan, Prekast Duvarlar projeye özel gereksinimler dikkate alınarak üretilmektedir. Her duvarın ölçülerinin farklı olmasının yanında kapı ve pencere boşlukları, duvar içerisinde bulunması gereken tesisat’ta farklı olmaktadır.Fabrika teknolojisi sayesinde tüm bu farklılıklar dikkate alınarak üretim yapılmaktadır.